URFA TEMSİLCİSİ PKK'DAN YAKALANDI

URFA TEMSİLCİSİ PKK'DAN YAKALANDI

Şanlıurfa'da, dün yapılan operasyonla, sosyal medya hesapları üzerinden PKK propagandası yaptıkları belirtilen 20 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınanların arasında daha önce fırından bozma bir kilise yapımıyla gündeme gelen Öze Dönüş Platformu Temsilcisi Mehmet Pala da var.20.05.2017 01:26

Şanlıurfa'da, dün yapılan operasyonla, sosyal medya hesapları üzerinden PKK propagandası yaptıkları belirtilen 20 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınanların arasında daha önce fırından bozma bir kilise yapımıyla gündeme gelen Öze Dönüş Platformu Temsilcisi Mehmet Pala da var.

 

Sosyal medya hesaplarından PKK propagandası yaptığı belirlenen şahıslara yönelik Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele (TEM) Şube ekipleri ile Siber Suçlarla Mücadelenin ekipleri ortaklaşa operasyon düzenledi.

 

Operasyonlar kapsamında tespit edilen adreslere eş zamanlı baskın yapıldı.  Baskınlarda 20 kişi gözaltına alınırken, evlerde yapılan aramalarda çok sayıda örgütsel doküman ele geçirildi.

 

Sorgulanmak üzere Emniyet Müdürlüğüne götürülen şahıslar arasında PKK’ye yakınlığı ile bilinen kurum ve kişilerle hareket ettiği iddia edilen ve daha önce de Şanlıurfa’da fırından bozma bir yerin kilise olarak açılmasıyla gündeme gelen Öze Dönüş Platformu Temsilcisi Mehmet Pala da bulunduğu öğrenildi.

 

Dün sabah saatlerinde evine yapılan baskınla gözaltına alınan Pala’nın sorgusunun sürdüğü belirtildi. 

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.