HARRAN ÜNİVERSİTESİNDE HEMŞİRELİK HAFTASI KUTLAMASI

HARRAN ÜNİVERSİTESİNDE HEMŞİRELİK HAFTASI KUTLAMASI

Her yıl 12-18 Mayıs arasında kutlanan Hemşirelik Haftası kapsamında Harran Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü tarafından bir dizi etkinlik yapıldı.14.05.2017 11:14

Sağlık Bilimleri Fakültesinde Hemşirelik Haftası Kutlamaları

Her yıl 12-18 Mayıs arasında kutlanan Hemşirelik Haftası kapsamında Harran Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü tarafından bir dizi etkinlik yapıldı.

Mühendislik Fakültesi’nde yapılan etkinliğe, Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Taşaltın, Şanlıurfa’daki hastane başhekimleri ve başhemşireleri, Viranşehir Sağlık Yüksekokulu ile Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü öğretim elemanları ve öğrencileri katıldı.

Program, Üniversite Hastanesi Başhemşiresi Naşide Yaman’ın haftanın anlam ve önemini belirten konuşması ile başladı. Ardından Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zehra Yılmaz, hemşirelik haftasının tarihçesi, ilk hemşireler konularında bilgi paylaşımı yaptı ve hemşireliğin günümüzde karşılaşılan sorunlarından bahsetti.

Rektör Prof. Dr. Ramazan Taşaltın tüm hemşirelerin hemşirelik haftasını kutlayarak başladığı konuşmasında, hemşirelerin ağır iş statüsünde çalışanlar olduğundan dolayı çalışma şartlarının zorluğundan bahsederek, hastanelerde sağlıklı ve güvenli çalışma ortamının sağlanması konusunda herkesin elinden geleni yapması gerektiği söyledi.

Sağlık çalışanları herkes tarafından saygı gösterilmesi gereken kişiler olduğunu dile getiren Rektör Taşaltın; “Bilhassa bizim hemşire olarak isimlendirdiğimiz kardeşlerimiz, gerçek saygıya layık insanlardır. Sağlıkta görevde başarılı olmanın ilk koşulu insan sevgisidir. Hemşirelerimiz büyük bir gayretle çalışmaktadır. Ulvi bir görev üstlenen siz hemşirelerimizin, Hemşirelik Haftasını kutluyorum ” dedi.

Diğer SAĞLIK haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.