Özel Celal Çiftçi Anadolu Sağlık Meslek Lisesi açılıyor

Özel Celal Çiftçi Anadolu Sağlık Meslek Lisesi açılıyor

Şanlıurfa’da özel okul sektörüne yeni bir anlayış getirecek olan Özel Celal Çiftçi Anadolu Sağlık Meslek Lisesi, 2013-2014 Eğitim-Öğretim yılından itibaren hizmete girecek. 28.03.2013 13:21
 Celal Çiftçi Anadolu Sağlık Meslek Lisesi Genel Koordinatörü Mehmet Adaşoğlu, yaptığı açıklamada, eğitimin her kulvarında, teknolojinin sunduğu imkanları, modern araç ve gereçleri kullanmayı, özenle seçilmiş kadrosuyla hizmet sunmayı prensip haline getirecek olan kurumun Şanlıurfa’da hizmet vermeye başlayacağını söyledi.

Adaşoğlu,sağlık sektörünün hızla büyüdüğünü, bu alanda yetişmiş elemana ihtiyacın her geçen gün artığını belirterek, “2012 yılı itibariyle sektörde on binlerce hemşire ve sağlık personeli ihtiyacı olduğu için ciddi istihdam sağlayan bu okulu açıyoruz” dedi.

Adaşoğlu şunları söyledi:

“Profesyonel eğitim kadromuzla eğitimi en üst noktada öğrencilerimize sunacağız.24 Kişilik özel sınıflarda akıllı tahta ile interaktif eğitim vereceğiz. Öğrencilerimiz hem meslek sahibi olacaklar, hem de akademik eğitimlerini en üst noktaya taşıyabilecekler.2013-2014 Eğitim-Öğretim yılında açacağımız “Celal Çiftçi Anadolu Sağlık Meslek Lisemiz” Şanlıurfa’ya hayırlı olsun”

MEZUN OLANLAR HEMEN İŞE GİRECEK

Okulu bitiren öğrenciler birçok yerde çalışma imkanı bulabileceğini ifade eden Adaşoğlu, “Mezun olan öğrenciler öncelikle sağlık sektöründe personel istihdam açığı sebebiyle yüksek maaşlarla devlet ve özel hastaneler, dispanserler, hasta bakım merkezleri gibi sağlık hizmeti veren bir çok kurumda iş bulma imkanına sahip olacaklar.” diye konuştu

Diğer SAĞLIK haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.