GÜLPINAR: AVRUPA BAHANE ARIYOR

GÜLPINAR: AVRUPA BAHANE ARIYOR

Avrupa Komisyonu Parlamenterler Meclisi'nin (AKPM) Türkiye'ye yönelik "siyasi denetim" kararının, objektiflikten uzak ve ön yargıya dayalı siyasi bir tavır olduğu, karar oturumunda "evet" oyu kullanan üyelerin davranışlarına da yansıdı. 27.04.2017 23:51

Avrupa Komisyonu Parlamenterler Meclisi'nin (AKPM) Türkiye'ye yönelik "siyasi denetim" kararının, objektiflikten uzak ve ön yargıya dayalı siyasi bir tavır olduğu, karar oturumunda "evet" oyu kullanan üyelerin davranışlarına da yansıdı. Skandal karara imza atan üyelerin çoğu, oylama öncesi Türkiye tarafından verilen ve reformların gerçekleştirilmesi için 2018'in Nisan ayına kadar süre tanınmasını içeren önergeyi dinleme nezaketi dahi göstermediler. 

 

TERCÜMEYİ DİNLEMEDİLER 

 

Oylama sırasında salonda bulunan AKPM Milletvekili AK Partili Mehmet Kasım Gülpınar, tanık olduğu olduğu çirkin manzarayı AKŞAM'a anlattı. Gülpınar, "Türkiye'ye yönelik ön yargılarını konunun tartışılması sırasında açık bir şekilde ortaya koydular. Önergemiz okunurken bir çok üye tercümeyi bile dinlemedi, kulaklıklarını dahi takmadı” dedi. 

 

OHAL bahane

 

“Kararda dayanak gösterilen "OHAL" tamamen bahane. Darbe sürecinde demokrasiden yana tavır takınmayanlar, darbecilerin temizlenmesi için uygulanan OHAL'de demokrasiden söz ediyorlar."

Kaynak: (Akşam) - Akşam

Diğer SİYASET haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.