Ömer Faruk Yapıcıer Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Oldu

Ömer Faruk Yapıcıer Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Oldu

Yerel seçim adaylık yarışlarında Şanlıurfa'da herkes AK Parti'nin Büyükşehir Belediye Başkan Adayhı Zeynel Abidin Beyazgül ile Çatı adına Saadet Partisi adayı olan Sebahattin Cevheri'yi konuşurken surpriz bir şekilde bağımsız aday olan Ömer Faruk yapıcıer adından söz ettirecek gibi23.02.2019 18:13
Şanlıurfa'da uzun yıllar esnaflık yapan Ömer Faruk Yapıcıer, Aday olduğunu açıkladığı günden bu yana bir çok proje sosyal medya hesabından paylaşmıştı. Bunlardan 11 projeyi ivedilik ile hayata geçireceğini belirten yapıcıer, aynı zamanda bu 31 martta yapılacak olan seçimlerde bu 11 maddenin secim seçim manifestosu olduğunu vurgulayan yapicier Aday olan ve Şanlıurfanın gündeminde olanların aksine bu güne kadar proje sunan tek aday olduğunu ifade etti.
Ömer Faruk Yapıcıer Şanlıurfamızın iktidar nimetlerinden doğru olarak faydalandırılmadığını ifade etti. Belediyecilikte ekip çalışmasının çok önemli olduğunu ve iyi bir belediyecilik hizmeti vermek için filozof olmaya gerek olmadığını dile getiren yapıcıer, isinde Ehil insanlarla ekip kuracağını ve ekip arkadaşlarının hiç bir siyasi görüşüne önem vermeyeceğini, ortak noktası Şanlıurfa olan her kesimle Çalışacağını söyledi.
Bağımsız Aday Ömer Faruk Yapıcıer başkan seçilmesi durumunda öncelik sırasına göre yapacaklarını ise on bir başlık halinde sıraladı. Öncelikle; 1 trafik, 2 Elektrik, 3 kentsel dönüşüm, 4 kiralık araç ve israfın önlenmesi, 5 Şanlıurfaspor 'un kalıcı gelire kavuşturulması, 6 istihdam da torpilin bitirilmesi, 7 tarım arazilerine imar verilmemesi, 8 gıda ve unlu mamullerin denetiminin yapılması, 9 uyuşturucu ile etkin mücadele,  10 cevre temizliği, 11 Alt yapi ve çevre düzenlemesi yapacağını açıkladı.
Seçimde Hemşerilerimizin proje odaklı tercih yapması gerektiğini ifade eden yapıcıer, “Bütün hemşerilerimizi ortak noktamız olan Şanlıurfa’ya sahip çıkmaya davet ediyorum. Özellikle şehrin varoş mahallelerde hizmetin unutulduğu ve vatandaşın kaderine terk edildiği gerçeğini er geç herkes görecektir” dedi.
Ömer Faruk yapıcıer kimdir?

1976 Şanlıurfa merkez Eyyubiye nüfusuna kayıtlı evli 5 çocuk babası olan yapicier sigortacılık mesleğini icra etmesinden dolayı, Esnaf olarak aday olması ile dikkat çekmişti

Diğer SİYASET haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.